MEŠKUIČIŲ GIMNAZIJOS BIBLIOTEKOS LANKYTOJŲ APTARNAVIMAS

2020-2021 m.m.

• Skaitytojai aptarnaujami srautais:

Pirmadieniais 1-4 kl.
Antradieniais 5-6 kl.
Trečiadieniais 7-8, IG kl.
Ketvirtadieniais IIG-IVG kl.

• Kopijavimo, spausdinimo paslaugos teikiamos, įleidžiant į skaityklos patalpas po vieną lankytoją.
  • Individualūs knygų užsakymai vykdomi sutarus elektroniniu paštu kristina.dagiene@meskuiciugimnazija.lt arba pranešimu Mano dienyne.

SAUGUMO PRIEMONĖS

• Bibliotekoje būtina laikytis visų saugos reikalavimų.
  • Bibliotekoje privaloma dėvėti veido apsaugos priemones, dezinfekuoti rankas visiems lankytojams nuo 6 metų amžiaus. Bibliotekoje rasite dezinfekcinio rankų skysčio.
  • Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.
  • Laukiantys eilėje turi laikytis saugaus (ne mažiau kaip 2 metrų)
  • Bibliotekos patalpos periodiškai vėdinamos, skaitytojų liečiami paviršiai (durų rankenos, kompiuterio klaviatūros, pelytės, rašymo priemonės) periodiškai bus kruopščiai dezinfekuojami.
  • Lankytojai, nesilaikantys nustatytos tvarkos ir saugos reikalavimų, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), neaptarnaujami.

Bibliotekoje „Halloweeno“ nuotaikos

Virtualia „Quiver“  programa „atgiję“ moliūgai kvietė vaikus kurti ir išbandyti naujas formas. Mokiniai džiaugėsi draugų darbais, dalinosi idėjomis. Įkvėpti „Halloweeno“ nuotaikos mažieji skaitytojai bibliotekoje ieškojo ir rinkosi knygas paslapčių, burtų tema, kurias skaitys per atostogas.

Knygų mainų kampelis Meškuičių gimnazijos Naisių skyriuje

Naisių skyriaus pavaduotoja ir mokytojai palaikė Meškuičių gimnazijos bibliotekininkės idėją įkurti mokykloje Knygų mainų kampelį. Susitelkus kartu, dirbant komandoje mokykloje atsirado netgi du jaukūs knygų kampeliai. Pradinukų aukšte knygas mainysis, vartys ir skaitys pradinukai. Antrame aukšte, kur mokosi 5-8 klasių mokiniai, knygomis dalinsis vyresnieji.

Moksliškai įrodyta, kad knygos – pagrindinė mokymosi priemonė, skaitymas skatina mąstymą, praturtina žodyną, suteikia pasitikėjimo savimi, gerina miegą, saugo nuo smegenų ligų, gerina koncentraciją, skatina kūrybiškumą, gerina rašymo įgūdžius, padeda įveikti nuobodulį. Todėl kviečiu visus skaityti ir augti.

Meškuičių gimnazijos bibliotekininkė Kristina Dagienė